"OD NIEWIELKIEJ KROPKI WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA"

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Dzień, w którym mała Vashti, bohaterka książki „The Dot” Petera Reynoldsa, uczy nas, że jesteśmy ważni, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

W przedszkolu w Skibniewie tego dnia główną rolę pełniła KROPKA. Królowały kropkowe stroje. Dzieci liczyły i malowały kropki, układały kropkowe sekwencje, kodowały drogę kolorowej kropki, oklejały się kropkami i zakropkowały cały plac szkolny. Obejrzały też film o Vashti, nieśmiałej dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Rozmawiały o swoich talentach.

W obchodach święta towarzyszyły im słowa piosenki „Kropka” napisanej przez Jolantę Okuniewską i Beatę Skrzypiec do muzyki Piotra Kai : "Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna".

Dzieci tego dnia świetnie się bawiły i odkrywały swoje talenty. To był naprawdę dzień pełen emocji i kreatywnej zabawy.

E. Derlicka